Zgłoś szkołę!

Ruszamy z V edycją Pozytywnej Uwagi!

Wspólnie przeganiamy listopadowe smutki
ze szkolnych korytarzy i wpisujmy uczniom
pozytywne uwagi w e-dzienniczkach.
Uczymy się także chwalić, bo mądre chwalenie
jest trudniejsze, niż się wydaje.

Pobierz “Informacje organizacyjne” (250,51 KB)

Krok 1

Zgłoś swoją klasę lub szkołę

To proste, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na dole tej strony, i tyle. Udział w akcji jest w pełni bezpłatny.
Już dzisiaj jest nas ponad 1200 szkół z całej Polski – aktualną listę szkół możesz sprawdzić tutaj.

Krok 2

Poinformuj o udziale w akcji nauczycieli, uczniów i rodziców ze swojej szkoły

Prześlij nauczycielom link oraz informacje o naszej akcji, poinformuj o udziale w akcji na FB (logotyp Szkoła z Pozytywną Uwagą” można pobrać na dole tej strony).

Krok 3

Przygotuj się na listopad!

Listopad to najsmutniejszy miesiąc w roku szkolnym, ale wspólnymi siłami możemy to zmienić. Nasze marzenie: by każdy uczeń w SZKOLE LUB KLASIE Z POZYTYWNĄ UWAGĄ dostał w listopadzie minimum jedną pozytywną uwagę do dzienniczka.

Krok 4

Chwal i wysyłaj pozytywne uwagi

Chwal. I to oficjalnie, w elektronicznych dzienniczkach. Pozytywne uwagi, z których jesteś szczególnie dumny/a, wyślij do nas. Niech zainspirują innych.
Chwalmy tak, jak sami byśmy chcieli być chwaleni – by pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy. Chwalmy tak, by uczeń pomyślał: Angażuję się, bo chcę. Bo ktoś mnie tu docenia”. Jak tak chwalić? Nie będzie prosto, bo nas dorosłych też mało kto tak chwali, prawda? Aby pomóc przygotowaliśmy Narzędziownik.

Krok 5

Podziel się efektami

Pochwal się tym, co udało się wam zrobić! Chętnie zobaczymy zdjęcia, filmiki i opisy tego, co udało się zrealizować w Twojej klasie. Czekamy na wasze Mapy Mocy Klasy, zdjęcia wybranych ćwiczeń, kreatywne wersje GWIAZD POZYTYWNEJ UWAGI, i co tam jeszcze wymyślicie. Pamiętajcie, sky is the limit! Nasze narzędzia to tylko lekka podpowiedź, to Wy jesteście sercem tej akcji, to Wy czujecie najlepiej jak chwalić, by uczniowie kochali szkołę.
W poprzedniej edycji wysłaliście nam wiele swoich pomysłów na Pozytywną Uwagę w szkole: mierzyliście szerokość uśmiechów, organizowaliście GODZINĘ DOBREGO SŁOWA i DZIEŃ BEZ MARUDZENIA. Nie możemy się doczekać, co wymyślicie tym razem. Efekty wysyłajcie na adres kontakt@pozytywnauwaga.pl. Wybrane prace z przyjemnością będziemy publikować na naszym FB.

Krok 6

Zostań współautorem Bazy Pozytywnej Uwagi

Drodzy Nauczyciele,  Wy wiecie jak dodawać uczniom odwagi i skrzydeł. Podzielcie się swoimi metodami. Znacie scenariusze lub ćwiczenia, które inspirują do mądrego chwalenia? Pomagają ogarnąć chaos w klasie? Wyzwalają w uczniach to, co najlepsze?
Podzielcie się swoją wiedzą z innymi, wyślijcie nam swoje pomysły.
Razem tworzymy Bazę Pozytywnej Uwagi, unikalną bazę wiedzy o rozwijaniu kompetencjach społecznych w szkole. Najlepsze ćwiczenia dodamy do Narzędziownika, a autorzy dostaną certyfikat Autora Pozytywnej Uwagi.

Dołącz do Szkół z Pozytywną Uwagą wypełniając poniższy formularz:

Uwaga! Sprawdź, czy Twoja szkoła nie jest już na naszej liście szkół.

Podzielcie się opinią o tym, co Wasza szkoła robi świetnie i co można poprawić. Wspólnie tworzymy listę dobrych praktyk.

Bo szkoła to my!