Uwaga to spostrzeżenie, atencja, zauważenie.

Jest więcej niż pochwałą i wcale nie musi być za coś.

To uważność i obserwacja.

Dobre przykłady uwag poniżej.

Dostaliście już jakieś pozytywne uwagi? Pochwalcie się nimi.

Pozytywne uwagi

Max bardzo dobrze pokierował dziś swoją grupą przy tworzeniu wspólnej pracy. Starał się wciągnąć do niej wszystkich kolegów, a jednocześnie dbał o to, by projekt został ukończony we właściwym czasie. Wziął pełną odpowiedzialność za powierzone jego grupie zadanie.

Jestem dumna z Pawła, iż mimo krótkiego terminu, potrafił skontaktować się z kolegami i wspólnie z nimi wymyślić propozycje na aktywność klasy w szkole.

Jestem dumna z Nikodema iż mimo krótkiego terminu, potrafił skontaktować się z kolegami i wspólnie z nimi wymyślić propozycje na aktywność klasy w szkole.

Gabrysia błyskawicznie chłonie wiedzę, a materiał szkolny przyswaja zdecydowanie szybciej niż rówieśnicy. Chętnie im pomaga przy nauce i pracach domowych, cierpliwie tłumacząc. To bardzo empatyczna, ciepła i wrażliwa dziewczynka.

Bruno bardzo ładnie rozwinął przez wakacje swoje umiejętności językowe. Używa nowego, bardzo ładnego słownictwa, poprawił płynność wypowiedzi oraz zaczął zwracać uwagę na poprawny akcent. Fantastyczny krok naprzód! Zasługuje na pochwałę i zachętę do dalszej pracy.

Chciałabym pochwalić Helenkę i jej zaangażowanie jako gospodarza klasy. Wywiązuje się ona ze swoich obowiązków niezwykle odpowiedzialnie. Ma bardzo dobry kontakt z pozostałymi dziećmi, jest bardzo uczynna. Pomaga innym w pracach domowych, przejmuje inicjatywę w rozmowach z nauczycielem w imieniu klasy. Widać, że koledzy i koleżanki darzą ją sympatią, ale również szacunkiem. Helenka posiada bardzo rozwinięte poczucie empatii, dzięki czemu łatwo potrafi nawiązywać trwałe relacje. Jest znakomitym gospodarzem klasy.

Konrad jest bardzo aktywny na lekcjach historii, zwłaszcza z okresu II wojny światowej oraz zimnej wojny. Wielokrotnie dzielił się z klasą ciekawymi informacjami wykraczającymi poza materiał. Bardzo interesuje się tematyką komunizmu. Zachęcam rodziców do wspierania rozwoju tych zainteresowań, np. poprzez zawracanie uwagi na pochodzenie źródeł i ich wiarygodność.

Krzyś zdecydowanie wyróżnia się na tle rówieśników w grach zespołowych. Ma bardzo dobrze rozwiniętą koordynację ruchową i motoryczną. Zachęcam do rozwoju tych umiejętności i zgłoszenie go do lokalnej drużyny piłkarskiej.

Droga Olu! Masz wielkie serce i tak wielkie pokłady altruizmu, że trzeba było Cię powstrzymywać od wykonywania obowiązków innych. Ta grupa bez Ciebie byłaby zupełnie inna i o wiele gorsza. Dziękuję! Ola, lat 10

Weroniko, dziękuję Ci za Twoją delikatność i wrażliwość, to bardzo piękne cechy. Cudownych wakacji! Weronika, lat 11

Po jakimś intensywnym weekendzie zapomniałam poczytać z Maxem czytankę do szkoły. To był początek czytania, więc bez powtórzenia 6 razy nie był w stanie przeczytać zdania. To musiała być porażka i w poniedziałek drżącymi rękami – i z ogromnymi wyrzutami sumienia, bo to ja zapomniałam o jego pracy domowej – otwierałam dzienniczek, a tam: „Super, że spróbowałeś to przeczytać!” Mama Maxa, lat 6

Tomasz jako jedyny z rocznika zgłosił się do historycznego konkursu szkolnego. Brawo za odwagę i wierzę w Ciebie. Wiem, że przygotujesz się najlepiej jak potrafisz i dla mnie już jesteś zwycięzcą. Tomek, lat 9

Udostępnij na:

Share on facebook
Share on twitter