Uwaga to spostrzeżenie, atencja, zauważenie.

Jest więcej niż pochwałą i wcale nie musi być za coś.

To uważność i obserwacja.

Dobre przykłady uwag poniżej.

Dostaliście już jakieś pozytywne uwagi? Pochwalcie się nimi.

Pozytywne uwagi

Alan, bardzo podobało mi się, że wszystkie piątkowe przerwy zagospodarowałeś na doskonalenie sprawności precyzyjnego rzutu w japońskiej grze zręcznościowej KENDAMA, Gra wymaga sporej zręczności, dzięki czemu możesz rozwijać i polepszać swoje umiejętności ruchowe jak i motoryczne. Gra uczy również cierpliwości i pomaga zrozumieć zasady grawitacji.

Arek stanął w obronie kolegi, któremu dokuczali rówieśnicy z innej klasy. Brawo za właściwą i koleżeńską postawę!!!

Uczennice klasy 7 wykazały się bardzo odpowiedzialną postawą w czasie balu integracyjnego Fundacji Świat na Tak. Opiekowały się naszymi podopiecznymi bardzo troskliwie nie zostawiając ich samych sobie nawet na chwilę. Rodzice tych niepełnosprawnych nastolatków byli nam bardzo wdzięczni za to, że ich dzieci czuły się bezpiecznie i mogły dobrze się bawić. Brawo dziewczynki!

Chcę pochwalić całą klasę V B, która zawsze chętnie angażuje się w uroczystości szkolne i środowiskowe. Ostatnia akademia z okazji Święta Niepodległości pokazała ile ukrytych talentów drzemie w uczniach, którzy uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości prozą, wierszem i pieśnią patriotyczną. Jestem z Was dumna jako wychowawca i nauczyciel.

Droga Weroniko! Dziękuję za Twoją niesamowitą pracowitość i chęć zdobywania wiedzy. Podziwiam z jaką radością działasz w wolontariacie. Można na Tobie polegać w każdej sytuacji. Chęć pomagania innym jest większa niż trudności ze zdrowiem jakie napotykasz w ostatnim czasie. Jesteś 12-latką, która wie co, to poświęcenie i empatia. Podczas obchodów Dnia Języków Obcych odważnie poświęciłaś swój udział w ulubionym tańcu na rzecz zachowania parzystej ilości tancerzy – w ten sposób nikt nie musiał losować krótszej „słomki”. Jesteś wielka. Być Twoim wychowawcą jest dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Droga Milenko! Dziękuję za Twój niegasnący zapał do działania. Twoja aktywność zarówno podczas zajęć obowiązkowych, jak i dodatkowych motywuje innych do działania. Inspirujesz kreatywnością, pracowitością i systematycznością. Zawsze można na Tobie polegać. I ten niegasnący uśmiech, który sprawia, że wszyscy się uśmiechają. Jednocześnie stawiasz sobie wysokie wymagania i dążysz do wyznaczonego celu. Jestem pewna, że droga, którą dążysz to droga sukcesu. To zaszczyt być Twoim wychowawcą.

Drogi Mikołaju! Podziwiam Cię za zapał w zdobywaniu wiedzy i pracowitość, z jaką pokonujesz napotykane przeszkody po powrocie z zagranicy. Doceniam postępy jakie zrobiłeś na tle klasy. Cieszę się, że nowe wyzwania witasz z uśmiechem i radością. Jednocześnie dziękuję Ci za takt i wysoką kulturę osobistą, którą mam okazję podziwiać na codzień w szkole. Jesteś dopiero trzecioklasistą, ale możesz być przykładem do naśladowania dla wielu starszych kolegów.

Twoja dobroć, Elenko, rodzi się w ciszy, wchodzi bocznymi drzwiami, nieśmiało, nie narzuca się innym_x000D_ -Tylko Jest -_x000D_ Zawsze do pomocy gotowa…_x000D_ i zawsze idzie prostą drogą._x000D_ To zachwycające, że wypełniają Cię marzenia_x000D_ – o dobrych ludziach- _x000D_ z kryształowymi sercami, takimi jak Twoje._x000D_ Kochasz ludzi nie słowami, lecz czynami._x000D_ Dziękuję Ci Pomocniku Św. Mikołaja.

Mikołaju, udzielam Tobie pochwały za sumienne i aktywne uczestnictwo w zajęciach terapii pedagogicznej.Jesteś chłopcem odpowiedzialnym i pracowitym. Mimo wielu obowiązków zawsze znajdujesz czas na zajęcia dodatkowe.Jestem pewna, że Twoje zaangażowanie przyniesie Ci wiele korzyści i zadowolenia. Mikołaju, tak trzymaj!

Dostrzegłaś mnie z drugiego końcu korytarza, podbiegłaś i zwyczajne-niezwyczajnie zaproponowałaś pomoc. Torba ze sprawdzianami, dwa ogromne kartony na przedstawienie, to zdecydowanie za dużo na jednego belfra. Julka wykazałaś się empatią i wyciągnęłaś pomocną dłoń, choć inni przechodzili obojętne. Twoje zachowanie uskrzydliło mnie na cały dzień 🙂

Drogi Bartku! Dziękuję Ci za odwagę w pokonywaniu strachu przed udziałem w konkursie recytatorskim. Byłeś dzielny podczas konkursu „Strofy o jesieni” i gratuluję Ci III miejsca zdobytego na etapie szkolnym. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w kolejnych etapach!

Drogi Krystianie! Dziękuję za to, że jesteś przykładem do naśladowania dla innych. Doceniam fakt, że po dłuższej nieobecności, zaraz po powrocie do szkoły, przyniosłeś usprawiedliwienie. Nie zapomnę nigdy tego, że jako ochotnik podniosłeś cudzy ogryzek i wrzuciłeś go do kosza. Brawo!

Udostępnij na:

Share on facebook
Share on twitter